کاهش حوادث کار با اجرای بخشنامه صلاحیت ایمنی و پیمانکاری

رییس کانون انجمن‌های صنفی ایمنی و بهداشت کار خبر داد
کاهش حوادث کار با اجرای بخشنامه صلاحیت ایمنی و پیمانکاری
 
رییس کانون انجمن‌های صنفی مسوولان ایمنی و بهداشت کار استان تهران ابراز امیدواری کرد: با اجرای بخشنامه صلاحیت ایمنی و پیمانکاری در استان تهران، بخش اعظمی از حوادث ناشی از کار در پروژه‌های ساختمانی و عمرانی کاهش یابد.

محمد گنجی‌کیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: به موجب بخشنامه‌ای که از سوی وزارت کار در سال 91 برای همه دستگاههای ذیربط ارسال شد، تشکیل پرونده صلاحیت ایمنی و امور پیمانکاری برعهده انجمن‌های صنفی ایمنی و بهداشت کار است که پس از توافق بین ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استانها و کانون‌های ایمنی و بهداشت کار استانی صورت می‌گیرد.

وی افزود: خوشبختانه کانون انجمن‌های صنفی مسوولان ایمنی و بهداشت کار استان تهران این توافق را آماده و نهایی کرده است و تنها در انتظار امضای آن است که امیدواریم با مساعدت و همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران این اقدام هرچه سریعتر اجرایی شود.

گنجی کیا گفت: درسال 89 وزیر وقت کار آیین نامه‌ای تحت عنوان ایمنی در امور پیمانکاری را ابلاغ کرد و از آن سال تاکنون این قانون را در اختیار داریم که در برخی استانها به اجرا درآمده است منتها در تهران به دلیل حجم کار بالا این اتفاق نیفتاده است؛ از طرفی انجمن‌های صنفی ایمنی و بهداشت کار و کانون آن در استان تهران نسبت به سایر استانها کمی دیرتر شکل گرفت و موجب شد تا روال کار عقب بیفتد.

رییس کانون انجمن‌های صنفی مسوولان ایمنی و بهداشت کار استان تهران تشکیل پرونده صلاحیت ایمنی پیمانکاران را یکی از وظایف کانون برشمرد و ادامه داد: طبق آیین نامه مصوب 5/3/89 وزیر کار و امور اجتماعی وظیفه تشکیل پرونده به کانون صنفی مسوولان ایمنی و بهداشت کار هر استان وگذار شده است که در استان تهران هم با توجه به آیین نامه مذکور این وظیفه را کانون برعهده گرفته است.


وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با توافق صورت گرفته و مساعدت و همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه و اجتماعی و ریاست بازرسی کار استان تهران، از ابتدای شهریور ماه جاری رویه صلاحیت ایمنی و پیمانکاری در استان تهران به جریان بیفتد تا کاهش چشمگیر حوادث کار را شاهد باشیم. جاری رویه صلاحیت ایمنی و پیمانکاری در استان تهران به جریان بیفتد تا کاهش چشمگیر حوادث کار را شاهد باشیم.

توسط : admin | تاریخ : 1393/05/12 | نظرات