سقوط هواپیمای مسافربری در تهرانساعت ۹:۲۰ دقیقه امروز نوزدهم مرداد 93، هواپیمای مسیر تهران - طبس متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان‌ایر با حدود پنجاه سرنشین هنگام بلند شدن از انتهای باند فرودگاه مهرآباد یک موتور خود را از دست داد و در شمال جاده مخصوص کرج سقوط کرد.
 
این پرواز به نام آنتونف 140 به مقصد تهران- طبس، متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان بوده و قرار بود 41 مسافر را جابجا کند که یکی از مسافران به پرواز نمی رسد و 34 مسافر بزرگسال؛ 3 مسافر کودک و 3 نوزاد همراه با 2 خلبان به نام های کاپتان ایزدپناه و کاپتان برقعیان همراه با 2 مهماندار و 2 فنی تمام مسافران و خدمه پرواز را تشکیل می دادند.
 
در این حادثه 38 نفر جان باخته و 10 نفر مجروح شدند. که یکی از مجروحین پس از رسیدن به بیمارستان بر اثر شدت جراحات جان سپرد
 
احمد مجیدی، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اورژانس تهران اطمینان داده است  که 10 نفر مجروح این حادثه، همه سرنشینان هواپیما بودند و مصدومی خارج از مسافران نداشته‌ایم

کانون مسئولین ایمنی و بهداشت استان تهران، به بازماندگان مسافران و خدمه این پرواز، تسلیت عرض می نماید.مروري بر دلخراش‌ترين سوانح هوايی در ايران

توسط : admin | تاریخ : 1393/05/19 | نظرات

تماشای سقوط هواپیما به مرگ مغزی دختر جوان انجامید

سقوط هواپیمای سپاهان ایر در حوالی فرودگاه تهران به تصادف تاکسی و ضربه مغزی یک دختر دانشجو منجر شد.

به گزارش ایرنا، حدیثه قاسمی، دختر دانشجوی بیست و یکساله رشته میکروبیولوژی دانشگاه تهران که بی‌خبر از دنیای اطراف قصد رفتن به دانشگاه تهران را داشت، در مسیر شهریار به میدان آزادی به عنوان مسافر سوار تاکسی شد.

دقایقی بعد راننده تاکسی که با دیدن لحظه سقوط هواپیما حواسش پرت شده بود، با یک دستگاه خاور برخورد می‌کند و با وارد شدن ضربه به سر دختر دانشجو او پس از انتقال به بیمارستان فیاض‌بخش به کما می‌رود و پزشکان اعلام کردند، امیدی به بازگشت وی وجود ندارد.

پوریا محجوب، یکی از بستگان این دختر دانشجو گفت: پدر و مادر حدیثه در پی این حادثه در شرایط روحی بسیار نامناسبی هستند و نمی‌توانند صحبت کنند و مرگ مغزی وی را پزشکان بیمارستان فیاض‌بخش به خانواده‌اش اعلام کردند.

وی تصریح می‌کند: زمانی که مرگ مغزی این دختر اعلام شد، پدرش به اهدای اعضای بدنش رضایت داد و دیروز اعضای بدنش به دیگر افراد نیازمند اهدا شد.

مدیر داخلی واحد فراهم‌آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز می‌گوید: روز گذشته مرگ مغزی این دختر دانشجو از سوی پزشکان به تائید رسید و ساعت 14 عمل جراحی برای اهدای اعضای بدنش انجام شد.

مهدیه حضرتی افزود: قلب، کلیه‌ها و کبد وی به چهار نفر پیوند زده می‌شود و با اهدای نسوج این دختر دانشجو کیفیت زندگی به ده تا 15 نفر از بیماران نیازمند به مغز استخوان، تاندون، خود استخوان و دیگر نسوج بهبود می‌یابد.

توسط : admin | تاریخ : 1393/05/22 | نظرات